Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Podpořte provoz portálu Christnet.eu

Výběr Christnetu

Podpořte provoz portálu Christnet.eu

Vlastní zpráva / 5. 5. 2021 9:27 / TIP REDAKCE

Vaše pomoc a zájem jsou rozhodující pro další nezávislé fungování magazínu Christnet.eu. Prosíme podpořte naší činnost finančním darem, jakkákoliv částka je pro budoucnost projektu důležitá. I nadále chceme vytvářet nezávislé zpravodajství a publicistiku. Podpořit nás můžete i sdílením článků na Facebooku a dalších sociálních sítích.

Ze světa

Izrael držel den smutku za 45 obětí tlačenice při náboženském shromáždění

ČTK / 3. 5. 2021 0:41

Izrael držel den smutku za 45 obětí tlačenice při náboženském shromáždění Izrael držel v neděli den smutku za 45 lidí, kteří zemřeli při tlačenici během shromáždění příslušníků ortodoxní židovské komunity na hoře Meron, jež se konalo ze čtvrtka na pátek na severu země. Vlajky jsou spuštěny na půl žerdi. Úřady vyšetřují, kdo je za jednu z nejtragičtějších civilních katastrof v historii Izraele zodpovědný. 

Ze světa

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně

ČTK / 3. 5. 2021 0:06

Pravoslavní křesťané slaví Velikonoce. V Jeruzalémě se sešli k obřadu svatého ohně Pravoslavní křesťané se v Jeruzalémě sešli k obřadu svatého ohně. Díky uvolnění koronavirových restrikcí v Izraeli jich letos bylo mnohem více než v loňském roce. Podle věřících se svatý oheň v chrámu Božího hrobu spontánně každoročně rozhoří na znamení toho, že Ježíš stále myslí na své následovníky. Tradice je stará 1500 let. První zmínka o této události, která je symbolem Kristova vzkříšení, spadá do 4. století. 

Ze světa

Papežská univerzita pořádá soutěž esejí o náboženství a kultuře ve střední a východní Evropě

Vlastní zpráva / 1. 5. 2021 11:32

Papežská univerzita pořádá soutěž esejí o náboženství a kultuře ve střední a východní Evropě Papežská univerzita sv. Tomáše Akvinského (Řím) ve spolupráci s Karlovou Univerzitou, Teologickou kolejí Sapientia (Budapešť) a Univerzitou kardinála Stefana Wyszyńského (Varšava) pořádají soutěž esejí pro země střední a východní Evropy s názvem „Neznámé hlasy ze Středozemě“. Tématem je náboženství v regionu střední a východní Evropy. 

Ze světa

Papež schválil nová protikorupční pravidla, jež omezí dary kardinálům

ČTK / 29. 4. 2021 22:36

Papež schválil nová protikorupční pravidla, jež omezí dary kardinálům Papež František dnes schválil nová protikorupční opatření, která se týkají zaměstnanců a funkcionářů Vatikánu a Římské kurie, tedy řídicího aparátu katolické církve. Těm nová pravidla například zakazují přijímat dary v hodnotě 40 eur (zhruba 1000 korun).

Článek měsíce

Muž, který žil a dýchal pro věc Ježíše Krista a jeho církev

Tomáš Petráček / 7. 4. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jak jste se účastnili bohoslužeb během nouzového stavu?
Chodil(-a) jsem i nadále do kostela
43%
 
Aktivně jsem se účastnil(-a) on-line bohoslužeb
22%
 
Sledovali jsme přenosy v televizi, v rádiu atp.
12%
 
Slavili jsme rodinné bohoslužby
11%
 
Využil(-a) jsem čas pro "duchovní prázdniny"
12%
 
(Počet hlasů celkem: 152)