Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly

Ze světa

Papež se setkal se zdravotníky z Lombardie, označil je za anděly

ČTK, red. / 21. 6. 2020 17:57

Papež František se dnes ve Vatikánu setkal se skupinou zdravotníků z Lombardie, kteří v posledních měsících sváděli tuhý boj s epidemií koronaviru. Jménem církve jim poděkoval za jejich „heroickou snahu“ a obětavost, kterou prokázali při neúnavné péči o nakažené. 

Ze světa

Británie: Centrální banka a anglikáni se omluvili za otrokářství

ČTK / 20. 6. 2020 22:10

Británie: Centrální banka a anglikáni se omluvili za otrokářství Zástupci britské centrální banky a anglikánské církve se dnes omluvili za historickou roli svých institucí v obchodování s otroky. Fakt, že vysoce postavení duchovní profitovali z otrokářství i z jeho zrušení, označila církevní mluvčí za "zdroj hanby", informoval zpravodajský web BBC. Debatu o minulosti v Británii vyvolala nedávná smrt amerického černocha George Floyda.

Ze světa

Halíkova kniha se stala v Americe náboženskou knihou roku

cka / 18. 6. 2020 15:32

Halíkova kniha se stala v Americe náboženskou knihou roku Autobiografie Tomáše Halíka From Underground Church to Freedom (Z podzemní církve do svobody, Notre Dame University Press, česky: To že byl život? NLN 2018) získala v USA zlatou medaili za nejlepší knihu roku v oblasti náboženství.

Domácí zpravodajství

Výročí Bílé hory bude připomínkou, ne oslavou, shodují se církve

ČTK / 18. 6. 2020 9:51

Výročí Bílé hory bude připomínkou, ne oslavou, shodují se církve Letošní 400. výročí bitvy na Bílé hoře připomene srpnová poutní slavnost, výstava, ekumenické setkání a ve výroční den bitvy koncert v katedrále svatého Víta. Bitva z roku 1620 se stala symbolem rozdělení a náboženské a národnostní intolerance. Skončila porážkou českých stavů a na 300 let ovlivnila osud českého státu. Na znamení toho, že místo už nepřináší rozdělení, bude na Bílé hoře vztyčen smírčí kříž.

Domácí zpravodajství

Od 15. června jsou zrušeny v kostelích dvoumetrové rozestupy. Na pouť může až 2500 lidí

cirkev.cz, red. / 16. 6. 2020 11:10

Od 15. června jsou zrušeny v kostelích dvoumetrové rozestupy. Na pouť může až 2500 lidí Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR z 12. 6. není nutné od 15. června udržovat při bohoslužbách dvoumetrové rozestupy. V případě hromadných akcí (např. poutí)  je povolena účast ve stejný čas max. 2500 osob v pěti oddělených sektorech.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
47%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
50%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 34)