Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ruský soud odsoudil jehovistu na více než šest let do vězení

Ze světa

Ruský soud odsoudil jehovistu na více než šest let do vězení

ČTK / 9. 6. 2020 23:14

Soud ve městě Pskov na západě Ruska dnes poslal na 6,5 roku za mříže člena náboženské společnosti Svědkové Jehovovi, která je v Rusku zakázána jako extrémistická organizace.  Rozsudek vynesený nad jednašedesátiletým Gennadijem Špakovským představuje dosud nejtvrdší trest od roku 2017, kdy nejvyšší soud náboženskou společnost v Rusku zakázal

Ze světa

Ve Vatikánu se zatýkalo kvůli skandálu s nákupem nemovitostí

ČTK / 8. 6. 2020 14:36

Ve Vatikánu se zatýkalo kvůli skandálu s nákupem nemovitostí Vatikánská policie v pátek zatkla italského obchodníka, který je podezřelý z podvodu, zpronevěry, praní špinavých peněz a vydírání v případu kolem kontroverzního nákupu luxusních nemovitostí v Londýně za peníze církevního státu.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud našel mezeru v zákoně o církevních restitucích

ČTK / 8. 6. 2020 14:04

Ústavní soud našel mezeru v zákoně o církevních restitucích Ústavní soud (ÚS) našel mezeru v zákoně o círekvních restitucích, norma v některých specifických případech nedostatečně upravila lhůty pro vydání zemědělského a nezemědělského pozemku. Soud zákon vyložil ve prospěch restitučních nároků. Církve tedy mohou teoreticky získat některé další pozemky.

Domácí zpravodajství

Sekretář ekumenické rady církví se ohradil proti útoku komunisty Filipa na církve

ERC / 8. 6. 2020 12:28

Sekretář ekumenické rady církví se ohradil proti útoku komunisty Filipa na církve Předseda komunistické strany Vojtěch Filip se v rozhovoru pro Deník N  přirovnal ke Gándhímu a také prohlásil: "Mrzí nás, že církev v době koronavirové krize nebyla na straně těch, kteří by byli ochotni se jakkoliv podílet na řešení krize domácností." A dodal: "Jestliže se církev takto chová, najdeme jiný způsob, jak ji více zapojit do procesu sounáležitosti se státem a s občany." Proti tomu se ohradil Petr Jan Vinš generální sekretář Ekumenické rady církví.

Ze světa

John Sentamu opouští úřad arcibiskupa z Yorku

starokatolici.cz / 8. 6. 2020 12:04

John Sentamu opouští úřad arcibiskupa z Yorku John Sentamu, arcibiskup Yorku, druhý nejvyšší církevní představitel  The Church of England, včera prošel prázdnou, koronavirem uzavřenou katedrálou, aby na jejím hlavním oltáři složil svou biskupskou berlu. Ve svých 70 letech odchází do emeritury.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
48%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 33)