Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Výstava fotografií zahájí 670. výročí Svatovítské katedrály

Kultura

Výstava fotografií zahájí 670. výročí Svatovítské katedrály

ČTK / 6. 11. 2013 14:08

Výstava fotografií Katedrála a živé setkání zahájí od letošního 7. prosince do 12. ledna příštího roku 670. výročí katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Expozice v Mladotově domě na Pražském hradě, na kterou bude vstup zdarma, naváže na výstavu, která se zde konala v loňském roce. Novináře o tom dnes informoval iniciátor projektu Člověk a víra a a fotograf Roman Albrecht. 

Ze světa

V kanadské provincii Québec plánují zakázat státním zaměstnancům "nápadné" náboženské symboly

Radiovaticana.cz / 6. 11. 2013 13:58

V kanadské provincii Québec plánují zakázat státním zaměstnancům Regionální vláda v kanadské provincii Québec chystá zákon, který by státním zaměstnancům nepovoloval používání tzv. „nápadných“ náboženských symbolů na pracovišti. Návrh zákona by postihl zejména katolickou, ale např. i anglikánskou církev, které k provozu svých institucí (zejména nemocnic, škol a školek) čerpají finance ze státní podpory, píše Radiovaticana.cz.

Ze světa

Na apoštolskou nunciaturu v Damašku dopadl minometný granát, událost se obešla bez zranění

Radiovaticana.cz / 6. 11. 2013 13:43

Na apoštolskou nunciaturu v Damašku dopadl minometný granát, událost se obešla bez zranění Budovu apoštolské nunciatury v centrální damašské čtvrti Malki včera brzy ráno zasáhl minometný granát. Nikdo nebyl zraněn a vznikly jen nevelké materiální škody. Vatikánský rozhlas o tom telefonicky informoval apoštolský nuncius v Sýrii, arcibiskup Mario Zenari.

Domácí zpravodajství

Vyšla nová ilustrovaná Bible připomínající výročí příchodu věrozvěstů

ČTK / 6. 11. 2013 13:34

Vyšla nová ilustrovaná Bible připomínající výročí příchodu věrozvěstů Nové vydání Bible s více než stovkou ilustrací současných českých a slovenských výtvarníků vychází u příležitosti letošního cyrilometodějského výročí. Jedenáct autorů ukazuje různé umělecké pohledy a přístupy a osobité uchopení biblických témat. Rozměrnou publikaci, která vychází v české a slovenské verzi, vydává Euromedia Group. 

Ze světa

Kardinál Duka se zúčastnil pohřbu Tadeusze Mazowieckého, jednoho z vůdců polské Solidarity

Apha.cz / 5. 11. 2013 18:45

Kardinál Duka se zúčastnil pohřbu Tadeusze Mazowieckého, jednoho z vůdců polské Solidarity Kardinál Dominik Duka se 3. listopadu zúčastnil ve Varšavě pohřbu polského katolického intelektuála, jednoho z vůdců polské Solidarity a prvního nekomunistického premiéra Tadeusze Mazowieckého, který zemřel 28. října.

Článek měsíce

Vyměňme právnický přístup za pastorační

Pavla Holíková / 11. 10. 2021

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Líbí se vám časopis RC Monitor?
Ano
30%
 
Ne, ale nesouhlasím se zákazem jeho distribuce
5%
 
Ne, a souhlasím s jeho zákazem
48%
 
Časopis neznám
17%
 
(Počet hlasů celkem: 193)