Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ve Vatikánu se sešli dva papežové: katolický a koptský

Ze světa

Ve Vatikánu se sešli dva papežové: katolický a koptský

ČTK / 11. 5. 2023 9:31

Na vatikánském Svatopetrském náměstí ve středu vystoupili dva papežové - katolický papež František a papež Tavadros II. z egyptské koptské pravoslavné církve. Sedmdesátiletý Tavadros je ve Vatikánu u příležitosti 50. výročí prvního setkání římského a koptského papeže.

Ze světa

Tomáš Halík přednášel v Koreji biskupům, kněžím i laickým aktivistům

ČKA / 8. 5. 2023 9:54

Tomáš Halík přednášel v Koreji biskupům, kněžím i laickým aktivistům Mons. Tomáš Halík uskutečnil na pozvání korejských biskupů a Rady laiků Asie v prvním květnovém týdnu přednáškovou cestu po čtyřech diecézích Jižní Koreje. Cesta se uskutečnila v rámci oslav desátého výročí pontifikátu papeže Františka a při příležitosti korejského vydání knihy Odpoledne křesťanství, která je už pátou knihou Tomáše Halíka v korejštině. 

Ze světa

Jidiš, jazyk evropských Židů před holokaustem, se znovu probouzí

ČTK / 6. 5. 2023 21:33

Jidiš, jazyk evropských Židů před holokaustem, se znovu probouzí Jidiš, jazyk evropských Židů před holokaustem, který na konci druhé světové války prožíval klinickou smrt, se znovu probouzí. A to jak mezi ultraortodoxními Židy, jejichž jazykem zůstal, tak i mezi mladými sekulárními lidmi, kteří touží znovu objevit slova, jež jim jejich rodiče po traumatu šoa nepředali.

Ze světa

Karel III. byl korunován ve Westminsterském opatství. Po kritice změnili slib věrnosti

ČTK / 6. 5. 2023 21:26

Karel III. byl korunován ve Westminsterském opatství. Po kritice změnili slib věrnosti Britský král Karel III. byl dnes v londýnském Westminsterském opatství před zraky celého světa korunován. Obřadu se účastnilo 2200 hostů včetně českého prezidenta Petra Pavla a dalších státníků, zástupy lidí korunovaci sledovaly v ulicích britské metropole a další miliony na obrazovkách. 

Ze světa

Nový velmistr Maltézského řádu není poprvé Evropan

Vlastní zpráva / 4. 5. 2023 9:58

Nový velmistr Maltézského řádu  není poprvé Evropan Fra' John T. Dunlap, šestašedesátiletý kanadský právník, byl ve středu 3. května zvolen 81. velmistrem Maltézského řádu. Je první neevropskou a první nearistokratickou hlavou tohoto řádu v celé jeho historii. Velmistr byl zvolen Úplnou státní radou, která se skládá z 99 voličů z 18 různých zemí.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
53%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
9%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
22%
 
(Počet hlasů celkem: 119)