Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež vystoupil na bratislavské konferenci Globsec. Vyzval k solidaritě a ekologické proměně

Ze světa

Papež vystoupil na bratislavské konferenci Globsec. Vyzval k solidaritě a ekologické proměně

ČTK / 15. 6. 2021 21:30

Papež František ve videoposelství mezinárodní bezpečnostní konferenci Globsec, která se koná ode dneška do čtvrtka v Bratislavě, vyzval její účastníky k vytvoření ekonomického a společenského modelu založeného na solidaritě. Papež ocenil, že tato konference dá prostor důležité diskusi o obnově světa po pandemii.

Ze světa

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60.000 místních obyvatel

ČTK / 14. 6. 2021 9:23

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60.000 místních obyvatel Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60.000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

Ze světa

Autoritativní Enzo Bianchi byl odvolán ze svého kláštera v Bose. Odchod vnímá jako bolestný exodus

Vlastní zpráva / 13. 6. 2021 17:58

Autoritativní Enzo Bianchi byl odvolán ze svého kláštera v Bose. Odchod vnímá jako bolestný exodus Enzo Bianchi, zakladatel a emeritní převor ekumenické mnišské komunity Bose, opouští svůj klášter. Důvodem této separace od zbytku komunity byl výsledek papežské vizitace v klášteře Bose. Vizitátor došel k závěru, že v šedesáti členné mnišské komunitě, ve které žijí společně muži i ženy z různých křesťanských vyznání, panuje nezdravé napětí, četné konflikty a chybí láska v mezilidských vztazích.   

Ze světa

Papež František nepřijal rezignaci kardinála Marxe

ČTK, vaticannews / 10. 6. 2021 13:38

Papež František nepřijal rezignaci kardinála Marxe Papež František nepřijal rezignaci Reinharda Marxe o odstoupení z úřadu mnichovsko-freisingského arcibiskupa, uvádí server Vaticannews. Vyplývá to z papežova španělsky psaného dopisu kardinálu Marxovi, který byl dnes zveřejněn.

Ze světa

Papež se při návštěvě Maďarska přece jen setká s premiérem Orbánem

ČTK, red. / 10. 6. 2021 10:18

Papež se při návštěvě Maďarska přece jen setká s premiérem Orbánem Papež František se při zářijové návštěvě v Maďarsku přece jen setká s maďarským prezidentem Áderem i premiérem Orbánem. Informovala o tom agentura APA s odvoláním na sdělení maďarské katolické biskupské konference. Americký  list National Catholic Register (NCR) minulý týden s odvoláním na zdroje ve Vatikánu tvrdil, že papež se nechce setkat ani s jedním z nich.

Článek měsíce

Jak dlouho se vybíral nový „zimní“ pražský arcibiskup?

Vít Luštinec / 16. 5. 2022

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 534)