Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Církevní školy byly úspěšnější v udržení dětí při on-line výuce. Podle Holuba vytváří komunitu

Domácí zpravodajství

Církevní školy byly úspěšnější v udržení dětí při on-line výuce. Podle Holuba vytváří komunitu

ČTK / 7. 6. 2021 23:09

Dětí, které se neúčastnily distanční výuky a jejichž rodiče nejsou v kontaktu se školou, bylo u církevních škol desetina proti celorepublikovému průměru. Do církevních škol v České republice včetně mateřských chodí téměř 17.000 žáků. V ČR je celkem 149 církevních škol a tvoří 1,36 procenta ze všech škol.

Ze světa

Kanadští původní obyvatelé nepřijali papežovo vyjádření lítosti

ČTK / 7. 6. 2021 22:45

Kanadští původní obyvatelé nepřijali papežovo vyjádření lítosti Představitele kanadských původních obyvatel a přeživší neuspokojilo vyjádření papeže Františka, který dal v neděli najevo lítost nad nálezem ostatků 215 dětí na pozemku bývalé církevní internátní školy v Kanadě. Také mluvčí ministryně pro záležitosti původních obyvatel Carolyn Bennettové uvedla, že papežovo vyjádření není dostatečné.

Domácí zpravodajství

Biskup David vysvětil po požáru obnovený dřevěný kostelík v Gutech

ČTK / 7. 6. 2021 0:05

Biskup David vysvětil po požáru obnovený dřevěný kostelík v Gutech Stavba repliky vyhořelého dřevěného kostela Božího těla v třinecké části Guty vyšla na 33 milionů korun. Náklady na obnovu památky zničené úmyslně založeným požárem platila pojišťovna a výnos z veřejné sbírky. V kostelíku se dnes konala první bohoslužba. Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze Martin David při ní požehnal varhany, zvony a vysvětil celou stavbu. Zaznělo i slavnostní Te Deum.

Ze světa

Papež vyjádřil lítost nad nálezem ostatků dětí v katolické škole v Kanadě

ČTK / 6. 6. 2021 23:54

Papež vyjádřil lítost nad nálezem ostatků dětí v katolické škole v Kanadě Papež František dnes vyjádřil zármutek nad nálezem ostatků 215 dětí v bývalé katolické internátní škole pro domorodé děti v Kanadě a vyzval k respektování práv a kultury původního obyvatelstva. Kanadské politické a náboženské vůdce požádal, aby se pokusili dětská úmrtí objasnit a aby se snažili o usmíření.

Ze světa

Papež se v Maďarsku nechce sejít s Orbánem, dá přednost Slovensku

ČTK / 5. 6. 2021 16:47

Papež se v Maďarsku nechce sejít s Orbánem, dá přednost Slovensku Papež František se při své plánované zářijové návštěvě Maďarska nechce setkat s premiérem Viktorem Orbánem ani prezidentem Jánosem Áderem. Pokud hlava katolické církve skutečně odmítne pozvání nejvyšších maďarských představitelů, může to způsobit významnou diplomatickou roztržku

Článek měsíce

Jak dlouho se vybíral nový „zimní“ pražský arcibiskup?

Vít Luštinec / 16. 5. 2022

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 534)