Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Stovky lidí se rozloučily s Danou Němcovou

Domácí zpravodajství

Stovky lidí se rozloučily s Danou Němcovou

ČTK / 22. 4. 2023 21:31

V zaplněném kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze se dnes odpoledne stovky lidí rozloučily s někdejší disidentkou a psycholožkou Danou Němcovou. Celoživotní bojovnice za lidská práva zemřela 11. dubna ve věku 89 let. V promluvách během liturgie se střídali biskup Václav Malý a kněz Ladislav Heryán, který zazpíval i písničku.

Ze světa

Muslimové v řadě zemí slaví svátek íd al-fitr, jímž končí postní měsíc ramadán

ČTK / 21. 4. 2023 20:37

Muslimové v řadě zemí slaví svátek íd al-fitr, jímž končí postní měsíc ramadán Desítky tisíc izraelských Arabů a Palestinců se dnes shromáždily k modlitbám u jeruzalémské mešity Al-Aksá, aby oslavily svátek íd al-fitr, jímž skončil postní měsíc ramadán. Tento, obvykle třídenní, svátek slaví muslimové v řadě zemí ode dneška, v některých státech, například v Pákistánu či v Íránu, ale začíná až v sobotu.

Domácí zpravodajství

Hradecká charita zve na setkání s indickým biskupem a na besedy o Adopci na dálku

hk.caritas.cz / 20. 4. 2023 9:44

Hradecká charita zve na setkání s indickým biskupem a na besedy o Adopci na dálku V posledním dubnovém týdnu zavítá do Hradce Králové indický biskup Derek Fernandes, který je jedním z partnerů projektu Adopce na dálku hradecké Diecézní charity. Po necelých čtyřech letech se opět setká s dárci a veřejností v Hradci Králové, ale také v Náchodě, Opočně, Kutné Hoře nebo Sebranicích u Litomyšle. Navštíví i několik škol.

Ze světa

Zollner končí v komisi na ochranu mladistvých. Církev málo naslouchá obětem sexuálního násilí, říká

ČTK / 19. 4. 2023 21:24

Zollner končí v komisi na ochranu mladistvých. Církev málo naslouchá obětem sexuálního násilí, říká Katolická církev stále dost nenaslouchá obětem sexuálního násilí, které se stalo v jejím prostředí. Novinářům to v pondělí řekl německý jezuita Hans Zollner, který na konci března rezignoval na post v papežské komisi na ochranu mladistvých.

Ze světa

V Izraeli i jinde ve světě vzpomínali na oběti holokaustu řadou pietních akcí

ČTK / 18. 4. 2023 23:48

V Izraeli i jinde ve světě vzpomínali na oběti holokaustu řadou pietních akcí Obyvatelé Izraele dnes drželi dvě minuty ticha za šest milionů obětí holokaustu, jejichž památku si po celý dnešní den připomínají i jinde ve světě řadou pietních akcí. Jom ha-šoa (Den holokaustu a hrdinství), který má pohyblivé datum, se určuje podle židovského kalendáře a připomíná povstání ve varšavském ghettu z roku 1943.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
28%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 39)