Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ambasador Ukrajiny nechce, aby kříž na Velký pátek v Římě nesli Ukrajinci s Rusy

Ze světa

Ambasador Ukrajiny nechce, aby kříž na Velký pátek v Římě nesli Ukrajinci s Rusy

ČTK / 13. 4. 2022 9:30

Ukrajinský velvyslanec ve Vatikánu v úterý protestoval proti tomu, aby při obřadu křížové cesty na Velký pátek u římského Kolosea nesly kříž společně ukrajinská a ruská rodina. Vatikán v pondělí v podrobnostech k tomuto procesí uvedl, že obě rodiny požádají Boha o usmíření mezi jejich národy.

Domácí zpravodajství

Květnou nedělí začíná velikonoční pašijový týden

ČTK, red. / 10. 4. 2022 18:32

Květnou nedělí začíná velikonoční pašijový týden Dnes je Květná neděle, křesťanům končí čtyřicetidenní postní období a začíná pašijový týden, který končí Velikonocemi. Věřící si dnes připomínají Kristův vjezd do Jeruzaléma a poslední týden jeho života. Při bohoslužbách se předčítá zpráva o umučení Ježíše Krista, tedy pašije, a v katolických kostelích se světí kočičky a jiné zelené větvičky symbolizující palmové ratolesti, kterými byl vítán v Jeruzalémě.

Ze světa

Papež vyzval k velikonočnímu příměří na Ukrajině

ČTK / 10. 4. 2022 18:19

Papež vyzval k velikonočnímu příměří na Ukrajině Papež František při dnešním kázání na Svatopetrském náměstí vyzval k velikonočnímu příměří na Ukrajině, které by podle něj mělo vést k dosažení míru prostřednictvím skutečných jednání. Na Květnou neděli, kterou začíná předvelikonoční svatý týden, se ve Vatikánu podle agentury Reuters shromáždily desetitisíce věřících.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo kultury dostalo návrh na registraci církve Svaté korony

ČTK / 10. 4. 2022 18:12

Ministerstvo kultury dostalo návrh na registraci církve Svaté korony Ministerstvo kultury posuzuje návrh na registraci uskupení, které si dalo název Protestantská církev Svaté korony. Zakladatelem společenství je advokát Norbert Naxera, který dlouhodobě vystupuje jako odpůrce protipandemických opatření a očkování proti koronaviru. Na svém blogu oslovuje své případné příznivce jako "odpůrce koronafašismu".

Ze světa

Během pandemie se podle průzkum ve Španělsku výrazně zvýšil počet nevěřících

ČTK / 10. 4. 2022 17:59

Během pandemie se podle průzkum ve Španělsku výrazně zvýšil počet nevěřících Během pandemie covidu-19 se ve Španělsku výrazně zvýšil počet nevěřících. Informoval o tom deník El País s odkazem na průzkum agentury CIS. Mezi lety 2019 a 2021 podíl ateistů vzrostl o deset procentních bodů a téměř čtyři Španělé z deseti uvedli, že v boha nevěří. Odklon od víry a katolické církve je však ve španělské společnosti dlouhodobější.

Článek měsíce

Ivan Vyskočil a „katolíci hraví“

Martin C. Putna / 30. 4. 2023

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete požadavky německé katolické církve za přehnané?
Ano, nejsou v souladu s tradicí a vývojem v celé církvi
39%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, odpovídají současné realitě a znamení doby
57%
 
Spíše ne
1%
 
(Počet hlasů celkem: 182)