Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Mešita a chrám Hagia Sofia v Istanbulu bude zdarma pouze pro muslimské věřící

Ze světa

Mešita a chrám Hagia Sofia v Istanbulu bude zdarma pouze pro muslimské věřící

ČTK / 15. 1. 2024 22:06

Zahraniční turisté, kteří chtějí v Istanbulu navštívit jednu z dominant města - chrám Boží moudrosti (Hagia Sofia), musí ode dneška zaplatit vstupné 25 eur. Oddělen je vchod pro turisty a vchod pro věřící. Důvodem zavedení poplatku je podle tureckých médií snaha snížit počet návštěvníků této památky, která se v roce 2020 z muzea stala mešitou, což do ní přivádí mnohem více lidí.

Ze světa

Biskup Václav Malý dostal státní vyznamenání od prezidentky Čaputové

ČTK / 15. 1. 2024 21:54

Biskup Václav Malý dostal státní vyznamenání od prezidentky Čaputové Pomocný biskup pražský Václav Malý dostal od slovenské prezidentky Zuzany Čaputové vysoké státní vyznamenání. Malý je mezi 33 osobnostmi z různých oblastí společenského života, které Čaputová ocenila u příležitosti 31. výročí vzniku samostatného Slovenska. To připadlo na 1. ledna, slavnostní ceremoniál předávání vyznamenání byl v neděli v budově Slovenské filharmonie v centru Bratislavy.

Domácí zpravodajství

Skončila Tříkrálová sbírka, výtěžek pomůže potřebným

ČTK / 14. 1. 2024 15:36

Skončila Tříkrálová sbírka, výtěžek pomůže potřebným V neděli 14. ledna naposledy vyrazili do ulic měst koledníci během tradiční Tříkrálové sbírky. Od začátku roku vybírali příspěvky do zapečetěných kasiček na pomoc potřebným. Převodem na účet nebo zasláním dárcovské zprávy lze do sbírky přispívat po celý rok.  

Ze světa

Argentinský prezident pozval papeže Františka na návštěvu, dříve o něm mluvil s despektem

ČTK / 12. 1. 2024 16:38

Argentinský prezident pozval papeže Františka na návštěvu, dříve o něm mluvil s despektem Argentinský prezident Javier Milei poslal do Vatikánu dopis s oficiální pozvánkou papeži Františkovi, aby navštívil zemi, ze které pochází. Informuje o tom španělsky píšící tisk.

Ze světa

Svědkyně Jehovova z Ekvádoru si stěžuje ve Štrasburku na podání transfúze proti její vůli

ČTK / 11. 1. 2024 11:26

Svědkyně Jehovova z Ekvádoru  si stěžuje ve Štrasburku na podání transfúze proti její vůli Evropský soud pro lidská práva (ECHR) ve Štrasburku začal projednávat případ ženy z Ekvádoru, která si stěžuje na Španělsko. Třiapadesátiletá žena se hlásí ke svědkům Jehovovým a kvůli své víře odmítá krevní transfuze. Na soud se obrátila kvůli tomu, že jí lékaři ve Španělsku podali transfuzi navzdory jejímu přání, i když jí tím zachránili život.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
57%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
14%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
29%
 
(Počet hlasů celkem: 7)