Do Saúdské Arábie už dorazilo přes 1,5 milionu cizinců na pouť do Mekky

Ze světa

Do Saúdské Arábie už dorazilo přes 1,5 milionu cizinců na pouť do Mekky

ČTK / 14. 6. 2024 13:28

 Do Saúdské Arábie už dorazilo ze zahraničí přes 1,5 milionu lidí, aby se tam zúčastnili velké poutě do Mekky (hadždž). Ta začne 14. června a místní úřady očekávají, že na ni dorazí více muslimských poutníků než loni, kdy to bylo přes 1,8 milionu. Informovala o tom dnes agentura APOD.

Ze světa

Papež za zavřenými dveřmi zopakoval hanlivé označení pro homosexuály, uvedl italský tisk

ČTK / 14. 6. 2024 13:28

Papež  za zavřenými dveřmi zopakoval hanlivé označení pro homosexuály, uvedl italský tisk Papež František podle italských médií při setkání s italskými biskupy zopakoval hanlivé označení pro homosexuály, za jehož použití se před několika týdny omluvil. 

Domácí zpravodajství

Mladičká Anne Franková popsala nelidskost holokaustu jako málokdo

ČTK / 12. 6. 2024 23:54

Mladičká Anne Franková popsala nelidskost holokaustu jako málokdo  Její deník se stal jedním ze symbolů tragického osudu milionů lidí židovského původu, pronásledovaných a zavražděných nacisty za druhé světové války. Židovská dívka původem z Německa Anne Franková, od jejíhož narození uplynulu 12. června 95 let, jej začala psát ve svých 13 letech v úkrytu v Amsterodamu, poslední zápis je z 1. srpna 1944. Pak byl úkryt prozrazen a Anne zahynula v koncentračním táboře.

Ze světa

Na vídeňských základních školách zvažují nahradit výuku náboženství předmětem Život v demokracii

ČTK / 12. 6. 2024 23:57

Na vídeňských základních školách zvažují nahradit výuku náboženství předmětem Život v demokracii Zhruba třetinu žáků prvních až čtvrtých tříd na vídeňských základních školách tvoří muslimové, a jsou tak největší náboženskou skupinou na prvním stupni.

Domácí zpravodajství

Svatý Kopeček bude hostit Romy z celé Moravy, chystají se na tradiční pouť

ČTK / 12. 6. 2024 23:57

Svatý Kopeček bude hostit Romy z celé Moravy, chystají se na tradiční pouť Stovky Romů z Moravy, ale i ze Slovenska zamíří v sobotu 15. června na Svatý Kopeček u Olomouce na tradiční Romskou pouť. 

Článek měsíce

Malá společenství jako naděje pro unavenou církev

Petra Švecová / 14. 5. 2026

Kraje