Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Velmistrem Maltézského řádu byl zvolen Dalla Torre. Šlechtický stav již nemá být podmínka pro funkci

Ze světa

Velmistrem Maltézského řádu byl zvolen Dalla Torre. Šlechtický stav již nemá být podmínka pro funkci

ČTK / 2. 5. 2017 9:41

Prozatímním velmistrem Řádu maltézských rytířů byl na dobu jednoho roku zvolen Ital Giacomo Dalla Torre (72). Informují o tom zahraniční agentury. Předchozí velmistr Matthew Festing rezignoval na konci ledna kvůli sporu s papežem Františkem. Prozatímní velmistr má podle ČTK dohlížet na reformy, které mají obnovit klid v organizaci po sporu s Vatikánem.

Ze světa

Církevní azyl dostalo loni v Německu přes 1100 uprchlíků. Také iráčtí křesťané z českého programu

ČTK, red. / 2. 5. 2017 9:35

Církevní azyl dostalo loni v Německu přes 1100 uprchlíků. Také iráčtí křesťané z českého programu V Německu roste počet případů, kdy běžencům azyl poskytují náboženské organizace, aby je tak ochránily před deportací. Církevní azyl dostala loni v červenci také skupina iráckých křesťanů, která předtím odešla z Česka, kam se dostala v rámci zvláštního programu Nadačního fondu Generace 21. Azyl dostali od Evangelické jednoty bratrské v saské obci Herrnhut (Ochranov). Odjezd skupiny Iráčanů měl v České republice vážné dopady na celý projekt přesídlování běženců z míst postižených válkou.

Domácí zpravodajství

Plzeňský biskup Holub chce jmenovat svého zástupce na Karlovarsku

ČTK / 1. 5. 2017 9:40

Plzeňský biskup Holub chce jmenovat svého zástupce na Karlovarsku Rok učení, cestování po diecézi, poznávání kněží a farností, navazování osobních kontaktů se zástupci samospráv a hledání vlastní cesty má za sebou plzeňský biskup Tomáš Holub. Před rokem přijal v Plzni biskupské svěcení s stal se druhým biskupem od vzniku plzeňské diecéze.

Ze světa

Papež František dnes zahájí dvoudenní návštěvu Egypta

ČTK, cirkev.cz, red. / 28. 4. 2017 10:14

Papež František dnes zahájí dvoudenní návštěvu Egypta Papež František dnes zahájí dvoudenní návštěvu Egypta, necelý měsíc poté, co si teroristické útoky na dva koptské kostely vyžádaly životy 45 lidí. Papeže Františka do Egypta pozval prezident Abdal Fattáh Sísí a imám káhirské mešity Al-Azhar šajch Muhammad Ahmad Tájib. Sám papež na svém twitteru ve čtvrtek oznámil, že do Egypta přijede s poselstvím míru.

Ze světa

Papež František podpořil posttraumatickou péči o syrské děti. Kvůli Sýrii by mohl jednat s Trumpem

radVat / 27. 4. 2017 21:07

Papež František podpořil posttraumatickou péči o syrské děti. Kvůli Sýrii by mohl jednat s Trumpem Papež František vyzval dětskou nemocnici Svatého stolce Bambin Gesú, aby po podpůrném projektu ve Středoafrické republice zahájila péči o syrské děti trpící posttraumatickým stresovými poruchami v důsledku dlouhotrvající války. Cílem tříletého projektu organizovaného ve spolupráci s nadací Jana Pavla II. je formace odborných pracovníků, kteří budou působit přímo v Sýrii, kde je počet traumatizovaných dětí velmi vysoký.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
87%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 67)