Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nový zvon pro sv. Havla má připomínat odkaz Václava Havla

Domácí zpravodajství

Nový zvon pro sv. Havla má připomínat odkaz Václava Havla

ČTK,red / 5. 3. 2017 20:51

Stovky lidí dnes přilákal převoz nového zvonu Václav z Hradčanského náměstí do kostela sv. Havla na Starém Městě pražském. Zvonu, který má připomínat odkaz bývalého prezidenta Václava Havla, předtím požehnali duchovní během ekumenické bohoslužby za oběti totality v katedrále Sv. Víta, Václava a Vojtěcha sloužené kardinálem Dominikem Dukou a představiteli dalších církví.

Ze světa

Komise zveřejnila výsledky vyšetřování nálezu hromadného hrobu dětí z katolického sirotčince v Irsku

ČTK,red / 5. 3. 2017 16:48

Komise zveřejnila výsledky vyšetřování nálezu hromadného hrobu dětí z katolického sirotčince v Irsku V bývalém katolickém sirotčinci v Irsku se našel hromadný hrob s ostatky mnoha malých dětí. K tomu totu nálezu došlo již před třemi léty. V pátek pak po několikaletém vyšetřování byla zveřejněna vyšetřovací zpráva komise, kterou irská vláda pověřila zjištěním osudu zhruba 800 dětí, které zde v minulém století zemřely a nejspíš byly i anonymně pochované. Podle prvních testů, děti pochované v objeveném hrobě byly ve věku od 35 týdnů do tří let.

Domácí zpravodajství

"Ukrajinský František" Svjatoslav Ševčuk navštíví Prahu

Vlastní zpráva, ar / 5. 3. 2017 17:21

V Praze příští týden vystoupí Svjatoslav Ševčuk, arcibiskup ukrajinské řeckokatolické církve. Promluví hned dvakrát; v úterý 7. března ve 20 hodin jej přivítá kostel Nejsvětějšího Salvátora na Starém Městě, kde vedle něj pronese několik slov také tamější kněz Tomáš Halík. O den později od čtvrt na osm večer potom bude hostem na půdě Filozofické fakulty UK na debatě, kterou organizuje tamější Východoevropský klub spolu se Studentským hnutím za solidaritu.

Ze světa

Ve Vídni vzrostl počet křtů dospělých, hlavně kvůli imigrantům

ČTK / 5. 3. 2017 9:37

Ve Vídni vzrostl počet křtů dospělých, hlavně kvůli imigrantům S počtem žadatelů o azyl se v okolí Vídně zvýšil také počet dospělých, kteří požádali místní katolickou církev o křest. Vídeňská arcidiecéze zaznamenala letos oproti loňsku více dvojnásobný počet zájemců o tuto svátost

Ze světa

V Praze se dnes bude demonstrovat kvůli zmlaceným a zadrženým vietnamským farníkům

Vlastní zpráva / 5. 3. 2017 9:23

V Praze se dnes bude demonstrovat kvůli zmlaceným a zadrženým vietnamským farníkům Bití a zadržení více jak 30 lidí z farnosti Song Ngọc a z jiných vesnic provincie Nghệ An vietnamskou policií, připomenou dnes od 16.00 demonstranti před vietnamským velvyslanectvím v Plzeňské ulici v Praze.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 138)