Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barešova raketa znovu vynáší modlitby do nebe. Kostel byl otevřen po třiceti letech chátrání

Domácí zpravodajství

Barešova raketa znovu vynáší modlitby do nebe. Kostel byl otevřen po třiceti letech chátrání

Vlastní zpráva / 4. 12. 2017 10:35

Ochranovský sbor Jednoty bratrské otevřel v neděli 3. prosince při slavnostních bohoslužbách Milíčovu kapli v Praze Malešicích. Po třiceti letech chátrání tak znovu pro potřeby věřících a místní komunity funguje zajímavá stavbu kostela od architekta Bohumila Bareše. Rekonstrukci navrhl popularizátor architektury a herec David Vávra. Renovací objektu byl zachráněn historicky cenný objekt a jeden z mála kostelů postavených v dobách komunistického režimu. Plánována je i dostavba, ta ale vázne na připomínkách sousedů.

Ze světa

Papež odsoudil iracionální postoj státníků k jaderným zbraním

ČTK / 4. 12. 2017 9:09

Papež odsoudil iracionální postoj státníků k jaderným zbraním Papež František vyzval světové státníky, aby přestali balancovat na hranici možného vyhlazení lidstva. Někteří z nich se podle něj staví k nukleárním zbraním "iracionálně". O papežově výzvě, kterou před novináři učinil během letu z asijské cesty do Barmy a Bangladéše, informovala agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Začíná advent, doba předvánočního rozjímání, ale i shonu

ČTK / 3. 12. 2017 8:08

Začíná advent, doba předvánočního rozjímání, ale i shonu

Dnes je první adventní neděle, která předznamenává příchod Vánoc. V křesťanské tradici je advent obdobím očekávání příchodu Spasitele a rovněž začátkem nového liturgického roku. Pro velkou část Čechů ale znamená spíše hektické období nákupů, pečení cukroví nebo předvánočního úklidu.

Ze světa

Papež poprvé v Asii promluvil otevřeně o útlaku Rohingů

ČTK / 1. 12. 2017 22:01

Papež poprvé v Asii promluvil otevřeně o útlaku Rohingů Papež František se dnes v bangladéšské metropoli Dháce sešel se skupinou muslimských rohingských uprchlíků, kteří do Bangladéše utekli před násilím ze sousední Barmy. Požádal je o odpuštění za "lhostejnost světa" k útrapám, které prožili. Poprvé při své asijské cestě přitom použil výraz Rohingové, který buddhistická většina v Barmě odmítá.

Ze světa

Za necelých deset let se v Tibetu upálilo již nejméně 150 lidí na protest proti Pekingu

ČTK / 1. 12. 2017 21:50

Za necelých deset let se v Tibetu upálilo již nejméně 150 lidí na protest proti Pekingu V jihozápadní Číně se upálil buddhistický mnich na protest proti politice, kterou Peking uplatňuje v Tibetu. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na tibetské organizace pro lidská práva. Od roku 2009 bylo takovýchto pokusů zaznamenáno nejméně 150. Většina z nich skončila smrtí.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se k dobrovolnické pomoci potřebným kvůli pandemii?
Ano
8%
 
Zatím to zvažuji
19%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
63%
 
(Počet hlasů celkem: 70)