Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků

Domácí zpravodajství

V projektu Adopce Ukrajina mohou lidé podporovat rodiny uprchlíků

ČTK / 14. 3. 2022 1:12

Na pomoc válečným uprchlíkům zahájila Arcidiecézní charita Praha projekt Adopce Ukrajina. Vybere konkrétní ukrajinské rodiny, které uprchly před válečným konfliktem, a bude je s pomocí individuálních dárců podporovat. Bude je sociálně doprovázet až do chvíle jejich návratu do bezpečné Ukrajiny nebo úplné integrace do české společnosti.

Domácí zpravodajství

V centrech pro uprchlíky vznikají kaple s duchovní službou. Dochází možnosti ubytování

Vlastní zpráva / 10. 3. 2022 20:56

V centrech pro uprchlíky vznikají kaple s duchovní službou. Dochází možnosti ubytování Duchovní služby začalo nabízet asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny na brněnském výstavišti i v pražském Kongresovém centru. V Brně je k dispozici nepřetržitě podle potřeby pravoslavný kněz. V Praze byla zřízena ekumenická kaple. Dává místo k modlitbě a střídají se zde kaplani a kaplanky, kteří jsou připraveni uprchlíkům poskytnout pastorační doprovázení.

Ze světa

Moskevský patriarcha si neodsouzením invaze odcizuje pravoslavné na Ukrajině

ČTK, red. / 9. 3. 2022 11:50

Moskevský patriarcha si neodsouzením invaze odcizuje pravoslavné na Ukrajině Ruský pravoslavný patriarcha Kirill poskytl zatím nejpřímější vyjádření ospravedlňující invazi své země na Ukrajinu. Konflikt označil za součást boje proti hříMnozí pravoslavní křesťané na Ukrajině jsou však nyní Kirillovými vyjádřeními zděšeni a loajalitu vůči Moskvě ztrácejíchu a nátlaku liberální ciziny. 

Ze světa

Pravoslavný kněz z Ruska byl zatčen za protiválečné kázání

Vlastní zpráva / 9. 3. 2022 10:49

Pravoslavný kněz z Ruska byl zatčen za protiválečné kázání Pravoslavný kněz Ioann Burdin z obce Karabanovo severozápadně od Moskvy byl zatčen za kázání proti válce na Neděli všeobecného smíření (6.března), píše ruský server www.pravmir.ru. Již následující den se měl jeho případem zabývat okresní oblastní soud. Kněz byl odveden policií krátce po konci liturgie v chrámu Kristova vzkříšení.

Ze světa

Ruský patriarcha Kirill obviňuje z války na Ukrajině průvody gay hrdosti

Vlastní zpráva / 7. 3. 2022 23:44

Ruský patriarcha Kirill obviňuje z války na Ukrajině průvody gay hrdosti Moskevský patriarcha Kirill ve svém nedělním kázání obvinil z ruské invaze na Ukrajinu liberální západní hodnoty, přičemž upozornil zejména na průvody gay hrdosti, informuje o tom deník The Moscow Times.

Článek měsíce

Hledět nejen dovnitř církve, ale i na svět okolo ní

Ondřej Havlíček / 12. 7. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 777)