Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nikaragujská opozice vyzvala papeže Františka, aby se vyjádřil k situaci v zemi

Ze světa

Nikaragujská opozice vyzvala papeže Františka, aby se vyjádřil k situaci v zemi

ČTK / 20. 8. 2022 18:30

Nikaragujská opozice a více než dvě desítky bývalých hlav států a vlád španělsky mluvících zemích vyzvaly papeže Františka, aby se veřejně vyjádřil k situaci v Nikaragui. Katolická církev a její představitelé totiž čelí rostoucímu tlaku úřadů této středoamerické země. Podle opozice v Nikaragui vládne diktatura prezidenta Daniela Ortegy a jeho manželky a viceprezidentky Rosarie Murillové.

Ze světa

Kanadský kardinál Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení

ČTK / 20. 8. 2022 18:22

Kanadský kardinál Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení Kanadský kardinál Marc Ouellet popřel obvinění ze sexuálního napadení, které proti němu vznesla nejmenovaná žena v rámci hromadné žaloby proti katolické arcidiecézi v Quebeku. Kardinál v prohlášení uvedl, že obvinění považuje za nactiutrhačné.

Domácí zpravodajství

Na evangelické faře v Poděbradech si začali vyrábět elektřinu ze slunce

Vlastní zpráva / 15. 8. 2022 17:42

Na evangelické faře v Poděbradech si začali vyrábět elektřinu ze slunce Na střeše evangelické fary v Poděbradech vyrábí od začátku srpna elektřinu 16 fotovoltaických panelů. Malá fotovoltaická elektrárna s výkonem zhruba 6,5 kW sníží na faře náklady na elektřinu zhruba o polovinu.

Ze světa

Policie v Nikaragui diskriminuje církev

ČTK / 14. 8. 2022 21:40

Policie v Nikaragui diskriminuje církev Nikaragujská policie už týden znemožňuje katolickému biskupovi v Matagalpě Rolandovi Álvarezovi opustit své sídlo. Álvarez patří k nejkritičtějším představitelům katolické církve vůči vládě prezidenta Daniela Ortegy a úřady ho viní z aktivit, které destabilizují zemi. Církevnímu hodnostáři vyjádřili podporu další biskupové i věřící, Vatikán zatím k případu mlčí.

Ze světa

Při požáru v egyptském kostele podle koptské církve zahynuly desítky lidí

ČTK / 14. 8. 2022 20:00

Při požáru v egyptském kostele podle koptské církve zahynuly desítky lidí Při požáru koptského kostela v egyptském městě Gíza dnes zahynulo nejméně 41 lidí a dalších nejméně 14 jich bylo zraněno. Požár způsobený elektrickým zkratem propukl ve chvíli, kdy se v kostele Abú Sífína v hustě zalidněné dělnické čtvrti Imbába shromáždilo k bohoslužbě zhruba 5000 věřících.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)