Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Libyi prý zadrželi desítky Egypťanů kvůli šíření křesťanství

Ze světa

V Libyi prý zadrželi desítky Egypťanů kvůli šíření křesťanství

ČTK / 1. 3. 2013 18:55

Nejméně pět desítek egyptských křesťanů zadržely tento týden úřady v libyjském Benghází kvůli podezření, že šíří křesťanství. Podle nejmenovaných bezpečnostních zdrojů agentury AFP měla skupina u sebe bible, spisy podporují konverzi ke křesťanství a obrázky Ježíše Krista. Libyjské úřady již dříve upozornily, že obracení na víru je v převážně muslimské zemi zakázáno. Napětí mezi muslimy i křesťany tento týden stouplo i v sousedním Egyptě.

Domácí zpravodajství

Duka navštívil Zemana, ten přiznal, že byl biřmován jako Karel

ČTK / 1. 3. 2013 17:35

Duka navštívil Zemana, ten přiznal, že byl biřmován jako Karel Podobu některých částí prezidentské inaugurace, která jej za týden uvede do funkce hlavy státu, dnes Miloš Zeman probíral s pražským arcibiskupem Dominikem Dukou. Při odchodu ze schůzky kardinál Duka řekl, že kvůli svým povinnostem spojeným s volbou nového papeže se možná slavnostního aktu nebude moci zúčastnit. Zastoupit by jej v takovém případě měl olomoucký arcibiskup a místopředseda biskupské konference Jan Graubner. 

Ze světa

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí

ČTK / 1. 3. 2013 12:30

Vatikán rozeslal kardinálům pozvánky, první poradní jednání bude v pondělí Vatikán dnes rozeslal všem kardinálům pozvánky na první poradní zasedání, na němž se bude mimo jiné projednávat příprava shromáždění, jež zvolí papeže. Takzvaná generální kongregace se uskuteční v pondělí od 9:30 SEČ, informovala agentura ANSA.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud už dostal všech 16 vyžádaných smluv vlády s církvemi

ČTK / 1. 3. 2013 12:26

Ústavní soud už dostal všech 16 vyžádaných smluv vlády s církvemi Ústavní soud (ÚS) již obdržel všech 16 smluv, které premiér Petr Nečas (ODS) před týdnem podepsal se zástupci církví. Soud si je od vlády vyžádal kvůli rozhodování o předběžném opatření. ČSSD chce, aby soudci zakázali plnění smluv, dokud nerozhodnou o návrhu na zrušení zákona o církevních restitucích. O případném předběžném opatření bude plénum ÚS jednat znovu v úterý, řekl ČTK šéf protokolu ÚS Vlastimil Göttinger.

Ze světa

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev

ČTK / 28. 2. 2013 15:16

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev Australský kardinál George Pell, který je nejvyšším představitelem římskokatolické církve ve své zemi, dnes veřejně kritizoval odstupujícího Benedikta XVI. Kardinál, který se v příštích dnech zúčastní volby nového papeže, pontifikovi vyčetl, že svým krokem církev destabilizoval a že tím zkomplikoval postavení jeho budoucího nástupce. Podle agentury AFP je tak otevřená kritika z úst vysoce postaveného náboženského činitele velmi výjimečná.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023
Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 131)