Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

V terezínském kostele díky příspěvku německého Spolkového sněmu opraví varhany

ČTK / 28. 1. 2013 18:34

Městu Terezín se podařilo nashromáždit 1,4 milionu korun na opravu varhan v kostele Vzkříšení Páně. Rozhodující byl příspěvek německého Spolkového sněmu, který na opravu terezínských varhan věnoval 750 tisíc korun.

Archiv zpráv

Kaplan Vazební věznice Olomouc podpořil Klausovu amnestii

Vlastní zpráva / 29. 1. 2013 18:56

Kontroverzní amnestii, kterou vyhlásil prezident Václav Klaus, podpořil Otto Broch, kaplan Vazební věznice Olomouc. Ve svém dopise prezidentovi vyjádřil poděkování za udělení amnestie i podporu v situaci, kterou jeho čin ve světle "mediální a politické hysterie" způsobil. Celé znění dopisu naleznete na www.klaus.cz.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka: Prezident Zeman by měl posílit jednotu národa

ČTK / 26. 1. 2013 21:46

Kardinál Duka: Prezident Zeman by měl posílit jednotu národa Kardinál Dominik Duka doufá, že nově zvolený prezident Miloš Zeman posílí jednotu národa a bude Českou republiku důvěryhodně reprezentovat v zahraničí. Podle Duky volby ukázaly, že lidé považují funkci prezidenta republiky za velmi významnou. Olomoucký arcibiskup Jan Graubner doufá, že skončilo bojování a začne spolupráce.

Domácí zpravodajství

Prvním přímo zvoleným prezidentem se stal ateista Zeman

Vlastní zpráva / 26. 1. 2013 15:34

Prvním přímo zvoleným prezidentem se stal ateista Zeman Václava Klause ve funkci českého prezidenta vystřídá Miloše Zeman, při historicky první přímé volbě mu voliču dali 52 procent hlasů, Karel Schwarenberg na tiskové konferenci přiznal porážku.

Ze světa

Biskup, který boural opilý, vyvázl s podmínkou

ČTK / 26. 1. 2013 8:34

Varšavský soud v pátek odsoudil pomocného biskupa Piotra Jareckého (57) k šesti měsícům odnětí svobody s dvouletou podmínkou za to, že usedl za volant vozu v opilosti. Říjnová jízda v centru metropole skončila nárazem do sloupu veřejného osvětlení - a pak vyšlo najevo, že v řidičově krvi kolovalo 2,5 promile alkoholu. Jareckému hrozily až dva roky vězení. Doposud nebyl však trestán.

Článek měsíce

Kázání proti rodině

Martin C. Putna / 19. 10. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 327)