Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Mezináboženské prohlášení žádá duchovní v Rusku, aby apelovali na ukončení bojů

Domácí zpravodajství

Mezináboženské prohlášení žádá duchovní v Rusku, aby apelovali na ukončení bojů

ČTK / 2. 3. 2022 0:09

Představitelé náboženských komunit působících v České republice vyzvali duchovní v Rusku, aby využili svého vlivu a zasadili se o okamžité zastavení války na Ukrajině. Zástupci českých křesťanských církví, židovské a muslimské obce se dnes sešli k modlitbě a apelu za zastavení války v kapli Trauttmannsdorfského paláce na Hradčanech, jednom ze sídel ministerstva zahraničí. Na setkání vystoupil také nejvyšší představitel ukrajinských řeckokatolíků Vasyl Slivocký.

Domácí zpravodajství

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině

Vlastní zpráva / 1. 3. 2022 0:39

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině Pravidelné alternativní bohoslužby v Rock Café v Praze na Národní třídě reflektují  situaci na Ukrajině. Známé duo evangelických farářů, s velkou základnou sledujících i na sociálních sítích, Pastoral Brothers v úterý 1. března od 20:00 v divadle na Národní třídě okomentují aktuální válku na Ukrajině. Hudbou program doprovodí dvě umělkyně pocházející z Oděsy a Charkova. 

Ze světa

Moskevský patriarcha Kirill kázal proti „silám zla“, Bartoloměj vyzval k míru

ČTK, red. / 27. 2. 2022 16:00

Moskevský patriarcha Kirill kázal proti „silám zla“, Bartoloměj vyzval k míru Moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, dnes označil za „síly zla“ oponenty Moskevského patriarchátu na Ukrajině. „Bože nedej, aby současná politická situace na Ukrajině, v naší bratrské a blízké zemi, byla využita tak, že síly zla převáží,“ řekl Kirill. Podporu ukrajinské pravoslavné církvi a Ukrajincům pak vyjádřil konstantinopolský patriarcha Bartoloměj, který rovněž vyzval k ukončení války.

Ze světa

Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval s papežem Františkem

Vlastní zpráva / 26. 2. 2022 20:26

Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval s papežem Františkem Papež František dnes telefonicky hovořil s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenskyjim. Nejvyšší představitel římskokatolické církve vyjádřil hlubokou lítost nad tragickými událostmi, které se v současné době odehrávají.

Ze světa

Papež František se vydal na ruskou ambasádu. Jde o bezprecedentní diplomatický krok

Aktualne.cz, ČTK / 25. 2. 2022 13:58

Papež František se vydal na ruskou ambasádu. Jde o bezprecedentní diplomatický krok Papež František se v pátek vydal na ruskou ambasádu u Svatého stolce (Vatikánu), aby moskevskému velvyslanci vyjádřil znepokojení nad invazí na Ukrajinu. Podle serveru Aktuálně.cz se jedná se o bezprecedentní odklon od diplomatického protokolu.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
29%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
48%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 163)