Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Děkujeme za podporu provozu portálu Christnet.eu

Výběr Christnetu

Děkujeme za podporu provozu portálu Christnet.eu

Vlastní zpráva / 16. 2. 2022 11:31

 Vaše pomoc a zájem jsou rozhodující pro další nezávislé fungování magazínu Christnet.eu. Prosíme podpořte naší činnost finančním darem, jakkákoliv částka je pro budoucnost projektu důležitá. I nadále chceme vytvářet nezávislé zpravodajství a publicistiku. Podpořit nás můžete i sdílením článků na Facebooku a dalších sociálních sítích.

Ze světa

UNESCO zrekonstruuje dva kostely a mešitu v Mosulu

vaticannews / 15. 2. 2022 22:00

UNESCO zrekonstruuje dva kostely a mešitu v Mosulu Po osvobození Mosulu dochází díky spolupráci místních orgánů a mezinárodní pomoci k postupné obnově kulturních a církevních památek. Po téměř čtyřech letech přípravných prací má v březnu začít rekonstrukce dvou kostelů a mešity. Prvním partnerem, který se k tomuto úsilí připojil, jsou Spojené arabské emiráty.

Ze světa

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách

ČTK / 15. 2. 2022 21:06

Věřící se poprvé od začátku pandemie vrací na poutní místo v Lurdách Po téměř dvou letech se poprvé na poutní místo ve francouzských Lurdách vrátili návštěvníci, nebyli zde od začátku pandemie covidu-19. K návratu došlo symbolicky, 11. února, protože v tento den v roce 1858 se zde poprvé údajně zjevila Uzavření jeskyně se výrazně podepsalo na návštěvnosti jihofrancouzského města se 14.000 obyvatel, jehož rozpočet závisí z 90 procent na cestovním ruchu.

Domácí zpravodajství

Předseda ČBK arcibiskup Graubner podpořil Benedikta XVI. v kauze kolem zneužívání

ČTK, red. / 15. 2. 2022 20:55

Předseda ČBK arcibiskup Graubner podpořil Benedikta XVI. v kauze kolem zneužívání Předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner vyjádřil podporu emeritnímu papeži Benediktovi XVI. v kauze údajného krytí sexuálního zneužívání. Dopis poslal do vatikánského bydliště bývalého papeže a adresoval jej jménem českých a moravských biskupů. S vyjádřením není spokojen předseda spolku Někdo Ti uvěří Jiří Kylar.

Domácí zpravodajství

Duka se zastal Josepha Ratzingera, kvůli kauze kolem zneužívání, píše o „mnichovské zradě podruhé“

ČTK / 10. 2. 2022 21:06

Duka se zastal Josepha Ratzingera, kvůli kauze kolem zneužívání, píše o „mnichovské zradě podruhé“ Pražský arcibiskup Dominik Duka se zastal emeritního papeže Benedikta XVI. v případu jeho obvinění z krytí sexuálního obtěžování. Duka ve svém textu zveřejněném v německém deníku Die Tagespost protestuje proti Ratzingerovu obvinění a mnichovského arcibiskupa i předsedu německé biskupské konference povolává k zodpovědnosti za očernění a pošpinění pověsti papeže Benedikta XVI.

Článek měsíce

Laici jako zdroj a podpora klerikalismu

Pavla Holíková / 15. 2. 2023

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
50%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
20%
 
(Počet hlasů celkem: 109)