Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papežem jsem se stát nechtěl, přiznal František

Ze světa

Papežem jsem se stát nechtěl, přiznal František

ČTK / 7. 6. 2013 17:56

Papež František dnes přiznal, že se nikdy nechtěl stát hlavou katolické církve a že se zatím do Apoštolského paláce nenastěhoval i kvůli vlastnímu duševnímu zdraví. K odpovědím na osobní otázky papeže přiměli žáci jezuitských škol z Itálie a z Albánie, kteří se sešli v Římě.

Ze světa

Bible je v sekulárním Norsku překvapivě nejprodávanější kniha

ČTK / 7. 6. 2013 12:04

Bible je v sekulárním Norsku překvapivě nejprodávanější kniha Snad v kterémkoli státě světa by v současnosti překvapilo, kdyby první místo na žebříčku nejprodávanějších knih obsadila Bible. O to víc zaráží, že se to stalo v Norsku, které patří k nejsekulárnějším státům ve stále méně věřící Evropě.

Ze světa

František nepojede do letní rezidence

ČTK / 6. 6. 2013 20:24

František nepojede do letní rezidence Papež František dnes upustil od další letité tradice svých předchůdců, když oznámil, že nebude trávit léto v okázalém paláci ve městě Castel Gandolfo. Tato rezidence nedaleko Říma hostila papeže po staletí a byla i oblíbeným místem odpočinku předchozího papeže Benedikta XVI.

Domácí zpravodajství

Brno má nový památník věrozvěstů

ČTK / 6. 6. 2013 15:43

Brno má ode dneška památník moravských duchovních patronů, svatého Cyrila a Metoděje. Vybudován byl u katedrály na Petrově. Moderně pojaté sousoší zachycuje dvě stojící postavy, symbolizující věrozvěsty, mezerami v něm ve tvaru dvojramenného kříže prosvítá světlo.

Domácí zpravodajství

Nadšenci si příchod Cyrila a Metoděje připomenou cyklojízdou na Balkán

ČTK / 6. 6. 2013 15:16

Nadšenci si příchod Cyrila a Metoděje připomenou cyklojízdou na Balkán Devět nadšenců si připomene 1150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu cyklojízdou v jejich stopách. Již 26. července vyjedou z Oslnovic u Znojma do Istanbulu (Konstantinopole), odkud zamíří do Soluně a pak zpět na Moravu na Velehrad.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
22%
 
Ne
23%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 82)